Blog

İngilizce çalışmanız için sizi motive edecek 10 söz

1-Be stronger than your excuses.


İngilizcede “ne yapıyorsun” demenin farklı yolları

Birinin ne yaptığını/nasıl olduğunu sormanın birçok nedeni olabilir. Karşınızdaki kişinin meşgul olup olmadığını merak ediyor ya da bir konuşma başlatmak istiyor olabilirsiniz. Duruma göre “What are you doing?” sorusu da farklılık göstermektedir. Bunlara göz atalım:


İngilizce iletişim becerilerinizi artıracak 4 tavsiye

Yeterli kelime bilgisine sahip olmak ya da gramer kurallarını eksiksiz bilmek İngilizcede kendinizi ifade etmenize yetmeyebilir. Kendini ifade ederken karşılaşıyor olabileceğiniz zorlukların üstesinden gelmek için bazı ipuçları:

1-Kendinize düşünme süresi tanıyın:


Havaalanlarında karşılaştığımız İngilizce kelimeler

Başka bir ülkeyi ziyaret etmenin birçok yolu vardır. Seyahatlerinizin daha stressiz ve kolay geçmesini istiyorsanız havaalanlarında kullanılan İngilizce kelimelere göz atın:

-Arrivals (Geliş,varış)


Hayvanlarla ilgili ilginç İngilizce deyimler

1-Busy as a bee


“İngilizce öğrenemiyorum” diyenlerin ürettiği efsane bahaneler

Eğer birileri İngilizce öğrenemiyorum diyorsa muhtemelen size aşağıda yazılanları söyleyecektir. Bugünkü görevimiz bu halk efsanelerini çürütmek:


Türkçede yer edinmiş 8 İngilizce kelime

İngilizce sözcükleri fonetiklerinin kopyalanmasıyla dilimize giren kelimelere göz atalım:


Yabancı Dil Öğrenmenin Beyne Faydaları

1- Beyin gücünü artırır


İngilizceye çalışmanın en etkin 4 yolu

   – İngilizce düşünün

  • Bana göre en önemlisi İngilizce olarak düşünmektir. Bunun için kendinizi eğitmeniz, alıştırmanız önemlidir. İngilizce çalışırken ve iletişim kurarken kafanızda tercüme yapmak yerine tamamen İngilizce düşünmelisiniz. Bu hem daha kolay hem de daha faydalıdır. Sadece biraz çaba göstermeniz gerekmektedir. İngilizce düşünmenin yolları için bu yazımızı okuyunuz: İngilizce düşünmem için ne yapmam lazım?

    – Zaman ayırın


Kitap okumak dışında İngilizce kelime bilgisini artıracak yöntemler

Eşanlamlılar sözlüğü kelime dağarcığını geliştirmede harika etkilere sahiptir. Tecrübelerimize göre bu sözlükle kısa sürede sağlam bir kelime dağarcığı geliştirebilirsiniz.