Blog

İngilizcede En Sık Kullanılan 30 Atasözü

 

 

Her dilde, kültüre özgü olan ve genellikle nasihat anlamı taşıyan atasözleri vardır. Yabancı bir dil öğrenirken atasözlerini anlamaya çalışmak, kendinizi o dile daha yakın hissetmenizi sağlayacak ve dili daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.


İngilizce CV Nasıl Yazılır? İngilizce CV Rehberi

 

 

CV yazmak yeterince zor değilmiş gibi bir de İngilizce CV yazıyoruz diyenlerden misiniz? Aslında iş sandığınız kadar uğraştırıcı olmayabilir. İngilizce CV yazarken yapmanız ve yapmamanız gerekenleri bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca, İngilizce CV yazarken size yardımcı olabilecek kalıplara da yer vererek işinizi biraz daha kolaylaştırdık…


İngilizce Restoranda Kullanılan İfadeler ve Türkçeleri

 

 

Bu yazımızda yabancı bir ülkede yemek yemeye gittiğinizde, rezervasyon yaptırırken, hesabı isterken, sipariş verirken kısacası karnınızın acıkmasıyla başlayıp doyana kadar süren bu serüveninizde size yardımcı olabilecek İngilizce kalıplara ve onların türkçelerine yer verdik.


İngilizce Sevgililer Günü Kartları ve Türkçeleri

 

Aşağıda, sevdiklerinize gönderebileceğiniz sevgililer günü mesajlarına ve Türkçelerine ulaşabilirsiniz. 


İlişkiler Hakkında 10 İngilizce Phrasal Verbs

 

 

İngilizce öğrenenlerin birçoğu, yeterince phrasal verb bilmediği için konuşmaları anlayamadığından yakınır.


İngilizcede Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

 

 

Tatil için yurtdışına gitmeye karar verdiniz. Ya da yurtdışında çok önemli bir iş toplantınız var ve otelden yer ayırtmanız gerekiyor. Peki resepsiyon görevlileriyle nasıl iletişime geçeceksiniz?


İngilizcem iyi mi? İngilizcemin iyi olduğunu nasıl anlarım?

 

 

Yeni bir dil öğrenmek o dili konuşan insanların kültürünü öğrenmek, düşüncelerini özümsemek demektir. Tüm bunları gerçekleştirmek için ise öğrenilecek olan dil ile iç içe geçmek, başka bir deyişle o dili hayatımıza dahil etmek gerekir. 


İngilizcede Intermediate Seviyesi Ne Anlama Geliyor?

 

 

 

Bir bireyin dildeki yeterliliğini ölçmekte kullanılan belirli standartlar vardır. CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) uluslar arası platformlarda kabul görmüş bir standarttır. CEFR’ın amacı, dil yeterliliği konusunda geçerli ölçütlere sahip bir sistem kurmaktır.


İngilizcede Akıcı Olmak Ne Anlama Geliyor?

 

 

 

İngilizce öğrenen birçok kişinin amacı, akıcı bir İngilizceye sahip olmaktır. Peki bu ne anlama geliyor?


İngilizce Seviyeleri Nelerdir?

 

 

 

Dünya çapında geçerliliği olan, dil seviyesini saptamakta kullanılan belirli standartlar vardır. Bunlardan en yaygın olanı CEFR standartlarıdır.