İnternette bulabileceğiniz birçok site size yazma konusunda yardımcı olacaktır:

 Lang-8 :

Kullanıcıları arasında bilgi değiş tokuşu yaptırması ile göze çarpan son derece iyi örneklerden biridir. Bu sitede siz kendi dilinizde yazılmış diğer kullanıcıların yazılarını kontrol edip düzeltirken, diğerleri de onların dilinde yazdığınız yazınızı düzeltmektedirler. Örneğin siz İngilizce öğrenmek için kayıt olursanız, ana dili İngilizce olanlar sizin yazdıklarınızı kontrol ediyor, Türkçe öğrenmek isteyen kişilerin yazılarını da siz kontrol ediyorsunuz. Yani karşılıklı bir beceri alışverişi söz konusudur.

Busuu:

Aynı şekilde, siz İngilizce öğrenmek için kaydoluyorsunuz ve Türkçe öğretebiliyorsunuz. Yazma ve konuşma alıştırmalarınız ana dili İngilizce olan üyeler tarafından kontrol ediliyor. Ücretsiz olan bu sitede (ücretli opsiyonları da mevcuttur) eğlenebilir, aynı zamanda İngilizce yazı becerinizi geliştirebilirsiniz.

 Grammarly.com:

Bu sitede yazdığınız yazıları kontrol eden bir yazılım mevcuttur. Bu yazılımın chrome tarayıcısı için eklentisi de vardır. İnternette yazdığınız yazıları eş zamanlı olarak kontrol eden bu eklenti yanlışları belirtip doğru olan önerileri sıralamaktadır. Yaptığınız yanlışları gördükçe yazımınızın gelişeceğinden emin olabilirsiniz. Size de çok faydalı olacağından eminim. İngilizce üzerine yapılmış olan aplikasyon ve uygulamalar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz: Gramer için, Genel yetenekler için.