İngilizce telaffuzu nasıl daha iyi öğrenebilirim?


İngilizceyi akıcı ve tutarlı bir şekilde konuşmayı öğrenmek zor ve karışık bir iş değildir. Bununla birlikte, sağlam bir çalışma gerektirir. Aynısı İngilizcesini geliştirmek isteyenler için de geçerlidir. İlk önce iyi bir rehber bulmalısınız. Bu ana dili İngilizce olan biri de olabilir veya kaliteli ses kayıtları da olabilir.

Bunun haricinde altyazıları olan İngilizce programları izlemeniz verimliliğinizi çok artıracaktır. Böylelikle konuşulan dil ile altyazıyı birbiriyle karşılaştırıp telaffuzun nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe altyazılı videolara buradan ulaşabilirsiniz: Çeşitli İngilizce Videolar

Seyahat ederken İngilizce sesli kitapları veya radyoları dinlemeniz de size büyük faydalar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, televizyon reklamlarını izlemenizi de özellikle tavsiye edebilirim. Çünkü bu tür reklamlar bir konu üstüne yoğunlaşıp ürünü tanımlamak için birçok sıfat kullanırlar ve soyut kavramlardan neredeyse hiç bahsetmezler.

Yüksek sesle okuma yapmak ve sesinizi kaydetmek telaffuz öğreniminde iyi bir pratiktir. Bir gazete haberini alıp yüksek sesle okuyabilirsiniz. Sonrasında konuşmanızı dinlediğinizde kendi yanlışlarınızı kolaylıkla göreceksiniz. Bunun dışında bu ses dosyalarını arkadaşlarınıza veya öğretmelerinize dinletip düşüncelerini ve onların gördüğü yanlışları da öğrenebilirsiniz.