İngilizceyi akıcı bir şekilde öğrenmenin en iyi yolu nedir?


Bana göre İngilizceyi akıcı bir şekilde öğrenmenin en iyi yolu kültür ürünleriyle İngilizceye yaklaşmak ve onu kavramaktır.

Başka bir deyişle İngilizceyi hayatın tüm alanlarına dahil etmektir. Bunun için yapmanız gereken temel düzeyde bir gramer edindikten sonra sevdiğiniz kültürel ürün veya ürünler hangisiyse (sinema, müzik, tiyatro, edebiyat, stand-up gibi ) onları devamlı okumanız, izlemeniz veya dinlemenizdir.

 Bu çerçevede sadece izlemekle veya okumakla kalmayın, onları gerçekten anlamaya çalışın. Örneğin film izlediyseniz tekrar izleyin ve anlamadığınız yerleri görün. Aksanları keşfetmeye çalışın. Kelimelerin karşılıklarına bakın. Anlamanız çok zor oluyorsa altyazılı olarak izleyin. Üzerinde düşünün. Tekrardan ilginizi çeken bölümlere geri dönüp izleyin, okuyun, dinleyin. Aktif bir çaba ve sevdiğiniz kültürel ürünler ile dili kolaylıkla akıcı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Akıcı bir İngilizce için 10 adımı öğrenmek istiyorsanız: https://ingilizcebankasi.com/akici-bir-ingilizce-icin-10-adim/