Kanada’da Eğitim almak için 5 sebep


Uluslararası bir öğrenci olarak Kanada’nın kurumlarında eğitim almanın birçok avantajı var. Peki neden Kanada? İşte Kanada’da eğitim almak için 5 sebep:

1-Kanada yaşamak içim mükemmel bir yer

Kanada’da 4 mevsim boyunca tanık olabileceğiniz eşsiz doğal güzellikler var. Rocky Dağları’nın da içinde bulunduğu UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan görülmeye değer birçok yer bulabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra, Kanada vatandaşları ve uluslar arası öğrenciler birçok yasa ile korunmaktadır. Kanada, suç oranı çok düşük olan ülkelerden biridir.

 

Ayrıca, Amerika ve İngiltere’ye göre Kanada’da hayat şartları daha ekonomiktir.

 

2-Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim alma fırsatı

Genel olarak Kanada’daki üniversitelere başvuru yapabilmeniz için TOEFL ve IELTS gibi İngilizce yeterlik sınavlardan geçerli, hatta iyi bir puan almanız beklenmektedir. Bunun dışında referans mektupları, öğrenim hayatınız boyunca katıldığınız etkinlikler ve projeler, yaptığınız faaliyetler, aldığınız ödüller ve elde etmiş olduğunuz başarılar üniversitelerin değerlendirdiği faktörlerdendir. Kanada’nın önde gelen üniversiteleri:

 

*University of Toronto

Toronto Üniversitesi, Toronto’nun merkezinde bulunur. Tıp ve hukuk dışında neredeyse tüm bölümlerden yabancı öğrenci almaktadır. 2014 yılında Kanada’nın en iyi, dünyanın ise en iyi 12.üniversitesi seçilmiştir. 

 

*University of British Columbia

 

British Columbia Üniversitesi, Birleşmiş Milletler tarafından son beş yıldır dünyanın en yaşanabilir şehri seçilen Vancouver’da bulunmaktadır. Kanada’nın en iyi ikinci üniversitesidir. Kanada’nın en büyük araştırma kütüphanelerinden birine sahiptir.

 

*McGill University

McGill Üniversitesi, Montreal şehrinde bulunur ve Kanada’nın en eski devlet üniversitesidir. 34 bin öğrenci kapasitesine sahip üniversitede toplam 21 fakülte bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizce ve Fransızcadır. Kuzey Amerika’nın Harvard’ı olarak tanımlanır.

 

3-Öğrenci vizesi almak diğer birçok ülkeye göre daha kolaydır

Kanada 2020 yılında kadar uluslararası öğrenci sayısını 450.000’e çıkarmayı hedeflediğini açıkladı. Gün geçtikçe artan yabancı öğrencilerine kolaylık sağlamak için vize uygulamasına kolaylıklar getirilmiştir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html

4-İş olanakları oldukça geniştir

Kanada hükümeti iş tecrübesi kazanmak isteyen mezun öğrenciler için birçok çalışma programı sunar. Ayrıca, yapılan istatistiklere göre Kanada’daki öğrencilerin %90’ından fazlası mezun olduktan sonra 6 ay içinde iş bulmaktadır. Kalıcı oturma iznine sahip olmak için başvuru sürecinde Kanada’da eğitimi tamamlamış öğrencilerin nasıl bir yol izlemesi gerekiğini bu siteden öğrenebilirsiniz: https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html

 

5-Kendinizi yabancı hissetmezsiniz

Kanada, çok kültürlülüğü devlet politikası olarak ilan eden ilk ülkedir. Bu nedenle, vatandaşların diline, dinine ve ırkına bakılmaksızın eşit haklar uygulanır. Bu politika sayesinde de ülkede, diğer kültürlere saygı duyan, herkesle uyum içinde olmaya çalışan insanların sayısı yüksektir.

Kanada’da Sertifika Programları için tıklayınız

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.