Kursa gitmeden veya okula bağlı kalmadan İngilizceyi nasıl öğrenebilirim?


En başta disiplinli olmanız gerekmektedir.

Her gün yeterli bir zaman ayırarak İngilizceye çalışarak güçlü bir seviyeye ulaşabilirsiniz. Belki bu şekilde daha da iyi İngilizce öğrenebilirsiniz. Öncelikle bir bilgisayar veya tabletinizin ve internet bağlantınızın olması size sınırsız öğrenim imkanları sunacaktır. Özellikle www.duolingo.com ve www.italki.com siteleri ile hem İngilizce öğrenebilir hem de pratik yapabilirsiniz.

Bunların dışında, İngilizcede ilgi duyduğunuz podcastları ve radyoları yine internet aracılıyla dinlemek, filmler ve diziler izlemek, İngilizce metinleri yüksek sesle okumak, youtube videoları izlemek İngilizcenizi geliştirmenizde çok faydalı olacaktır.

Klasik olabilir ama bol bol okumak ve bilmediğiniz kelimeleri çıkarıp bunların anlamlarına birkaç farklı sözlükten bakmak (internet burada da yardımımıza koşuyor) kelime bilginizi inanılmaz geliştirecektir.

Bulunduğunuz şehirde turistlerin olduğu yerlere gidip sohbet fırsatlarını yakalamak da konuşma pratiğine yönelik değerli bir çaba olacaktır.

Yazmak dil çerçevesinde aktif bir çabadır. Eğer kendi bloğunuzu internette yazmaya başlarsanız ve yeni öğrendiniz kelimeleri kullanırsanız bildiklerinizi sağlam bir çerçevede bir araya getirme olanağı bulabilirsiniz.

Son olarak ilgi duyduğunuz alanlara ilgi duyan ana dili İngilizce olan kişilerle internet üzerinden arkadaş olup bol bol pratik yapabilirsiniz.

Bütün bu çabaları uzun bir süre mesela bir sene gibi devam ettirdiğinizde İngilizce öğrenmemeniz imkansızdır. Aslında ilk iki üç ay içinde ihtiyaçlarınızı geniş ölçüde karşılayan bir İngilizce yeteneğine kolaylıkla ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Şimdiden başarılar.

Yabancı ve Türk Öğretmenlerden Online İngilizce Dersleri

Daha önce belirlenmiş saatlerde 1 saat boyunca,yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleriyle İngilizce konuşma,okuma ve pratik yapma fırsatı.