Siri gibi akıllı elektronik asistanlar ile konuşmak İngilizcemi geliştirir mi?


Elektronik asistanlar ile öğrenmek istediğin dilde yani, bizim örneğimizde olduğu gibi, İngilizce olarak konuşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

Karşınızda sizi dinleyen ve sabrını asla kaybetmeyen bir muhatap olduğunu düşünürsek bu türden bir etkileşimin sizi pozitif etkileyeceği açıktır.

Siri gibi elektronik asistan cihazlarının İngilizcesinin de mükemmel olması bir başka önemli unsurdur.

Fakat sizin sorularınızdan çıkan sohbetin sadece bu sorular çerçevesinde olması yani soru cevap şeklinde ilerlemesi uzun süreli bir konuşmanın önündeki bir kısıt olduğunu düşünüyorum.

Sanırım bu çerçevede bu gibi akıllı asistanlara Amazon gibi üreticiler daha fazla mizah unsurunu nasıl yerleştirebiliriz diye araştırma yapıyorlar. Bu doğrultuda Siri gibi akıllı asistan cihazların ileride İngilizce eğitiminde önemli bir yer alması çok doğal olacaktır. Bunun dışında, İngilizce öğrenebileceğiniz uygulamalar hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz: İngilizce bilgimi arttıracak aplikasyonlar.

Yabancı ve Türk Öğretmenlerden Online İngilizce Dersleri

Daha önce belirlenmiş saatlerde 1 saat boyunca,yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleriyle İngilizce konuşma,okuma ve pratik yapma fırsatı.