Roman okuyarak İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?


Öncelikle ilgi alanlarını belirlemelisin. Bunların dışında okuduğun romanlar seni sadece sıkacak, hatta okumaktan soğutacaktır.

Çocuk kitaplarını okumak bir yetişkin için zor olabilir ama en kolay okunan kitapların da çocuk kitapları olduğunu unutmamak gerekir. Klasiklerin çocuklara uygulanan versiyonları tam size göre olabilir.

Romanlar uzun metinlerdir. Buna rağmen bazen bir roman için “bir solukta okudum” deriz. Bunun nedeni sevdiğimiz konu, yazar ve kitabın kalitesi gelmektedir. Ben her zaman eğer uzun süre bir kitabın çıkmasını beklemişsem ve kitap beklentimi karşılamışsa bu “bir solukta okudum” deneyimini yaşarım. Dolayısıyla roman okumayı bir alışkanlık haline getirirseniz ve çıkacak kitapları önceden öğrenirseniz aynı deneyimi siz de defalarca yaşayabilirsiniz.

Motivasyonla okunan kitaplarda şekli unutup anlama odaklandığımız için kelimeleri bağlamdan çıkarmamız çok kolaylaşır. Böylelikle hem kelime dağarcığımız, hem gramer, hem dilin kullanımı otomatikman ve son derece verimli bir şekilde yapılır ve İngilizcemizi pozitif bir biçimde geliştirir. Roman okumanın İngilizcenizi geliştirmede daha fazla ne gibi faydaları olduğunu merak ediyorsanız: https://ingilizcebankasi.com/roman-okumak-ingilizce-yeteneginin-gelistirilmesinde-faydali-midir/ 

Yabancı ve Türk Öğretmenlerden Online İngilizce Dersleri

Daha önce belirlenmiş saatlerde 1 saat boyunca,yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleriyle İngilizce konuşma,okuma ve pratik yapma fırsatı.