Pasif olarak İngilizce öğrenmenin en iyi yolları


Pasif olarak İngilizce öğrenmenin en iyi yolu o dilin konuşulduğu bir yerde olmaktır.

Bu durumda dil yabancı bir unsur değil, sürekli ihtiyaç duyulan bir araca dönüşecektir. Buradan sağlanan motivasyon ve sürekli dile maruz kalma kişiye aktif olarak öğrendiklerinden çok daha fazlasını öğretecektir.

 Elbette yukarıdaki örnek İngilizcenin konuşulduğu bir ülke için geçerlidir ve herkesin böyle bir şansı olmayabilir. Böyle bir durumda bu ortamı siz kendiniz de yaratabilirsiniz. Çevrenizle iletişiminizi asgariye çekip belli bir süreliğine (1 gün, 3 gün 1 hafta gibi) kendinizi tamamen İngilizce çalışmaya ve İngilizce kaynakları kullanmaya, dinlemeye, izlemeye verebilirsiniz. Gramer çalışıp sorular çözebilir, aynı zamanda İngilizce diziler, filmler izleyebilir ve müzikler dinleyebilirsiniz. İngilizce gazete, hikaye veya roman okuyabilirsiniz. İngilizce olarak günlük tutabilir, fikirlerinizi yazıya dökebilir veya kısa bir hikaye yazabilirsiniz. Böylelikle normal olarak çalıştığınızdan çok daha fazlasını pasif bir çerçevede öğrenebilirsiniz.

Yabancı ve Türk Öğretmenlerden Online İngilizce Dersleri

Daha önce belirlenmiş saatlerde 1 saat boyunca,yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleriyle İngilizce konuşma,okuma ve pratik yapma fırsatı.