Ana dili İngilizce olan bir öğretmen anadili İngilizce olmayan birine göre daha mı iyidir?


Bu konuda İngilizce bilgisinin ve öğretmenlik yeteneğinin ön planda olduğunu düşünüyorum. Yani anadili İngilizce olan birinin otomatikman en iyi öğretmen kabul edilmesi çok saçmadır.

Bununla birlikte,

Ana dili İngilizce olan bir öğretmen özellikle telaffuz konusunda öğrencilere çok iyi bir örnek olacaktır. Mükemmel doğrulukta olan telaffuzu ile öğrenciler doğru sesleri çıkarmada çok daha fazla avantaja sahip olacaktır. İngiliz aksanına sahip bir öğretmenden eğitim almak, öğrencilerin kulak dolgunluğu edinmesi açısından çok önemlidir ancak söz konusu öğretmenlik olunca öğrenimi etkileyen tek faktör aksan değildir. Öğretmen adayının almış ve alacak olduğu eğitimin yanı sıra bu mesleğe ne kadar istekli olduğu da çok önemlidir. Ancak öğrenciler her zaman bu kadar şanslı olmayabilir. Bu durumlarda birey kendini geliştirmenin yollarını aramalıdır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için: Telaffuz geliştirme yolları 

Başlangıç seviyesinde yerel dili bilmeyen yabancı bir hocanın ise çok zorlanacağı açıktır. En ufak bir iletişim imkanı bile olmadan ders işlemek aslında boşuna bir çaba olacaktır. Orta ve ileri seviyede yabancı bir hocanın çok daha etkin fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Yabancı ve Türk Öğretmenlerden Online İngilizce Dersleri

Daha önce belirlenmiş saatlerde 1 saat boyunca,yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleriyle İngilizce konuşma,okuma ve pratik yapma fırsatı.