İngilizce Nasıl Öğrenilir-En iyi Yollar


İngilizce Nasıl Öğrenilir-En iyi Yollar

 

İngilizce öğrenmeye başlarken öğrenim yolları üzerinde pek de seçim şansımız olmaz. Okulda aldığımız dersler İngilizceyle ilk tanışmamızı oluştururlar. Okulda bir veya birkaç öğretmenden ders almak ilki olsa da tek seçeneğimiz değildir. Multi-Ethnic Group Of People Holding The Word EnglishSınıf dersini yurtiçinde alabileceğiniz gibi yurtdışına çıkıp dil kurslarına katılabilirsiniz. Bağımsız olarak kitaplardan çalışmak ta bir seçenektir. Online olarak ders almak yeni ve etkin bir seçenek olarak son yıllarda ön plana çıkmaktadır. Yine de en faydalı yöntemlerden birisi yurtdışına seyahat etmek ve bir süre yurtdışında yaşamaktır.

 

İngilizcede üretilen birçok kültürel ürün uluslararası olarak bilinmekte ve takip edilmektedir. Müzikten sinemaya, dizilerden kitaplara kadar birçok İngilizce kaynak televizyonlar, sinema salonları, kitabevleri ve internet aracılığıyla kolaylıkla ulaşılabilir uzaklıktadırlar.

 

Televizyon programlarında “Friends” çok büyük popülerliğe sahiptir ve İngilizce öğrenmede izleyenlerine büyük katkı sağlamaktadır. Diğer popüler ve efsanevi dizilere The Sipmsons, How I Met Your Mother, CSI, House, Bing Bang Theory, Gossip Girl, Family Guy, Modern Family, Game of Thrones, Lost, Seinfeld, Breaking Bad örnek olarak verilebilir.

 

Yoğun hayran kitlesine sahip filmler kitaplarıyla birlikte yeni İngilizce öğrenenleri kendine çekmektedir. Bu popüler filmler arasında en başta Harry Potter gelirken, onu Titanic, Toy Story, Starwars, Twilight ve Pirates of Caribbean gibi popüler örnekler takip etmektedir.

 

Müzik hiç İngilizce bilmeyenleri bile cezbetmekte, şarkı sözleriyle dinleyenlerine dolaylı fakat güçlü bir şekilde yeni kelimeler, deyimler öğretmektedir. En çok takip edilen popüler sanatçılar içinde Bob Marley, Michael Jackson, Elvis Presley, Beatles ve günümüzden Madonna, Rihanna, Beyonce, Lady Gaga, Justin Bieber, Eminem bulunmaktadır.

 

Son zamanlarda bilgisayar oyunları da gelişkin özellikleri ile milyonları kendine çekmekte ve İngilizce öğreniminde yardımcı olmaktadır. World of Warcraft, Grand Theft Auto, The Sims, Call of Duty, Counter Strike en popüler oyunlar olarak göze çarpmaktadırlar.

 

Ama belki de en yeni ve etkin İngilizce öğrenme yöntemi youtube’da videolar izlemektir. Özellikle amatör veya İngilizce öğretmenlerinin hazırladığı videolar hem gramer hem günlük kullanım olsun birçok dil nüansını izleyicilerine sunmaktadır.  bbclearningenglish popüler Youtube İngilizce öğrenme kanallarından bazılarıdır. Ayrıca, ayarlar kısmından video hızını azaltarak videoyu daha kolay anlaşılır bir hale dönüştürebilirsiniz.

Bunların yanında podcast dinleme, İngilizce mektup arkadaşı edinme, bulunduğunuz şehirde yaşayan ve ana dili İngilizce olan çalışanlarla tanışma ve arkadaş olma, internette İngilizce sohbet etme, ana dili İngilizce olan turistleri evinizde konuk etme gibi farklı birçok aktivite ile İngilizceyi sınıf dersinden farklı bir şekilde öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.