İngilizceyi Öğrenme Makaleleri

Londra’da Yapılacak 8 Harika Aktivite

Londra’da Yapılacak 8 Harika Aktivite

 

İngilizce öğrenmek için yapılacak en önemli atılımlardan biri hiç şüphesiz İngilizcenin konuşulduğu bir ülkeye seyahat etmektir. Nüfusunun çoğunluğu anadil olarak İngilizce konuşan dünyada altı ülke bulunmaktadır; bunlar Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’dır. Ülkemize yakınlık olarak bakıldığında kolay ulaşılabilirlik açısından Birleşik Krallık ve İrlanda ön plana çıkmaktadır. Birleşik Krallık ve İrlanda dendiğinde de herhalde herkes için ilk tercih Londra olacaktır.

londra da yapilabilecek 8 aktivite


İngilizce yazılarınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

 

İngilizce bir yazı veya deneme yazdıktan sonra yazdıklarınızı kontrol etmek zor bir çabaya dönüşebilmektedir. Gerçekten yanlış olduğunu nerden bilebilirim veya gözümden kaçan yerler var mı soruları hemen aklımıza gelmektedir. Yazıları kontrol etmek (redaksiyon veya düzeltme okuması) gramer ve kelime yönünden yanlışları düzeltmek anlamına gelmektedir (heceleme veya kelime seçimi).

ingilizce-yaziniz


İngilizce Nasıl Öğrenilir-En iyi Yollar

İngilizce Nasıl Öğrenilir-En iyi Yollar

 

İngilizce öğrenmeye başlarken öğrenim yolları üzerinde pek de seçim şansımız olmaz. Okulda aldığımız dersler İngilizceyle ilk tanışmamızı oluştururlar. Okulda bir veya birkaç öğretmenden ders almak ilki olsa da tek seçeneğimiz değildir. Multi-Ethnic Group Of People Holding The Word English


İngilizcede kendinize olan güveni artırmak için 7 yol

Güven hayata sunduklarınızın değerini bilmek ve bu farkındalıkla davranış göstermektir. Yeterli bir güven duygusuna sahip olmak İngilizce öğrenirken önemli bir motivasyon kaynağıdır. Çünkü yeteneklerimize ve potansiyelimize olan güvenimiz bizi sınırlarımızı zorlamaya teşvik eder. Dolayısıyla İngilizcede kendimize güven geliştirmenin öğrenim yolculuğumuzdaki pozitif etkisi büyük olacaktır. İngilizce öğrenim sürecinizde kendinize olan güveninizi geliştirmek için şu önerileri izleyebilirsiniz.

kendine guven


Topluluk Önünde İngilizce Olarak Sunum Yapma Korkunuzu Nasıl Yenersiniz?

Topluluk Önünde İngilizce Olarak Sunum Yapma Korkunuzu Nasıl Yenersiniz?

 

Topluluk önünde konuşmak kolay değildir. Topluluk önünde İngilizce olarak konuşmak ve sunum yapmak ise hiç şüphesiz daha zordur. Bu korku sunumunuzda kötü bir performansa yol açabileceği gibi tamamen sunumdan kaçınmaya ve kariyer fırsatlarını kullanmamaya da sebebiyet verebilir. Bunun için, varsa, topluluk önünde özellikle İngilizce olarak sunum yapma korkunuza yönelik birkaç tavsiyeyi dinlemek topluluk onunde Ingilizce sunum


İngilizce yazarken en çok yapılan 12 yanlış

 

  1. Yanlış Kelime: Benzer seslere sahip kelimeler kolaylıkla karıştırılırken, tamamen yanlış bir anlama sahip kelimenin de kullanılması ingilizce-yazim

yaygındır.


İngilizcenin İş Yeteneklerine ve Başarıya 7 Önemli Katkısı

İngilizce öğrenerek kariyerlerinde büyük ilerleme yapan kişilerin ilham verici hikayeleriyle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu büyük başarıların altında yatan temel nedenin uluslararası dil olan İngilizcenin çalışanların becerilerine ve özelliklerine birçok yeni beceriler ve özellikler katması olduğunu söyleyebiliriz. İşverenlerin aradığı bu özellikler İngilizcenin şu faydalarının altında yatmaktadır:

ingilizce ve basari


İngilizcedeki Resmi Yazılar için 10 Tavsiye

İngilizcedeki Resmi Yazılar için 10 Tavsiye

hukuki-ingilizce

Resmi yerlere yazı yazmamız gerektiğinde her zaman kullandığımız dili kullanamayız. Daha açık formal ifadelere başvurup çok genel ve sübjektif olanlardan kaçınmalıyız. Amacımızı en az sayıda cümleyle anlatmalı ve belirli bir mantık ve plan çerçevesi içinde yazımızı tamamlamalıyız. İngilizcede okullara başvurma, mahkemeye talep sunma, yurtdışına çıkış amaçlı yazışma veya ilgili otoritelere dilekçe verme gibi ihtiyaçlarınızda şu basit önerileri takip etmeniz faydanıza olacaktır.


İngilizce Eğitimim için Teknolojiden Nasıl Yararlanabilirim?

İngilizce Eğitimim için Teknolojiden Nasıl Yararlanabilirim?

teknoloji ve ingilizce

Günümüzde teknoloji her zamankinden daha fazla hayatlarımızın merkezinde yer almaktadır. Sağlık ve spordan, yaratıcılığa ve sosyal iletiş iletişime kadar birçok alanda teknolojinin avantajlarından yararlanmaktayız. Eğitim de teknoloji ile yeni ve farklı bir platform bulmuştur. Online uzaktan eğitim dünyada bugün milyar dolarlarla ifade edilen bir sektöre dönüşmüştür. Siz de öğrenci olarak teknolojinin imkanlarından yararlanıp İngilizce eğitiminizi daha verimli hale dönüştürebilirsiniz.


Akıcı İngilizce İçin 9 İpucu

Akıcı İngilizce İçin 9 İpucu

 

received_10206775245033705

 

Akıcı İngilizce konuşmanın sırrı nedir? Cevabı kolay değil ama etkili iletişimi, iyi dilbilgisini, kültürel farkındalığı ve kendine güveni bu başarının temel unsurları olarak sayabiliriz. Akıcı konuşma uzun bir süreç olduğu için aslında başarıya yönelik bir tavır da bu yolculukta önemli bir rol oynamaktadır. Hayatın başka yönlerinde de kullanabileceğiniz akıcı İngilizceye yönelik başarı tavsiyelerini aşağıda 9 başlık halinde bulabilirsiniz: